ZNAKI BEZPIECZEŃSTWA

 

Stanowią metodę wizualizacji informacji w szybki i przystępny dla odbiorców sposób.

Mają żywą kolorystykę i są odporne na działanie promieni UV. Nadają się do zastosowania w miejscach przeznaczonych do ruchu pieszego oraz kołowego, na podłożach w dobrym i średnim stanie.

Mogą być wykonane w systemie przyklej-&-odklej lub w wersji fluorescencyjnej. Na znakach można umieścić dowolną grafikę (za dodatkową opłatą graficzną), w tym także kody kreskowe oraz używać ich w przemyśle ciężkim.

Wszystkie znaki dostępne są w 6 standardowych rozmiarach: 30,5cm; 40,5cm; 51cm; 61cm; 76cm & 81cm

 

Montaż oznaczeń:

Przed przystąpieniem do naklejania należy upewnić się, że podłoga jest absolutnie czysta i sucha, najlepiej bez pozostałości farby lub starej taśmy.

Jeżeli oznakowanie ma być naklejone na podłogę ze starą farbą lub taśmą, należy usunąć wszystkie klejące lub odchodzące od podłoża fragmenty, ponieważ takie pozostałości spowodują odklejanie się nowej taśmy.

Podłoże musi być czyste i suche. Aby mieć pewność, że po myciu podłogi nie pozostanie żaden osad, zaleca się stosowanie środków czyszczących z minimalną lub zerową zawartością chloru.

 Preparaty zawierające chlor pozostawiają osad utrudniający przywieranie taśmy do podłoża (powodują efekt podobny jak po naklejeniu plastra na tłustą lub wilgotną skórę).

 Należy wyczyścić i przygotować podłogę co najmniej 30 minut przed zamontowaniem taśmy / oznaczenia. Zaleca się mycie podłogi wodą z detergentem.

Jeżeli istnieje konieczność użycia środka odtłuszczającego, należy usunąć / zmyć preparat przed przyklejeniem taśmy .

W celu upewnienia się, że znak został dokładnie przyklejony oraz w celu usunięcia ewentualnych pęcherzyków powietrza, można ostrożnie przejechać wzdłuż całej naklejonej linii czymś ciężkim, np. wózkiem.

 
Produkty z białą obwódką posiadają 2-letnią gwarancję producenta. Gwarancja nie obejmuje sytuacji kiedy produkt DuraStripe nie trzyma się powierzchni z powodu nieodpowiedniego przygotowania podłoża. Gwarancja nie ma zastosowania także w przypadku przeciągania lub przejazdu przez produkt dużych obciążeń, np. palet, wszelkiego rodzaju wózków paletowych, wózków widłowych itp.

 

 

Treston Ergona - Wydajność. Ergonomia. Bezpieczeństwo