Maty przemysłowe

 

Ergonomiczne maty przemysłowe to doskonałe udogodnienie dla osób pracujących w pozycji stojącej oraz alternatywa dla szkodliwej dla zdrowia pracy siedzącej.
Dzięki odpowiednio dobranej sprężystości maty wymuszają częste zmiany pozycji pracownika. To z kolei
stymuluje krążenie krwi, zapobiega skurczom, redukuje zmęczenia co w efekcie ogranicza ilość popełanianych przez pracownika błędów oraz zapobiega wypadkom w pracy. Maty ergonomiczne są też elementem profilaktyki powstawania żylaków czy dolegliwości ze strony układu kostnego spowodowanych długotrwałą pracą w pozycji stojącej.

Maty
produkowane są z materiałów najwyższej jakości, co zapewnia trwałość oraz zachowanie ich parametrów w okresie użytkowania. Wykorzystywane są z powodzeniem w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i spożywczej bez konieczności częstej wymiany, jak w przypadku tanich mat gorszej jakości, które nie wytrzymują pracy zmianowej.

Sprzedawane są w kilku standardowych rozmiarach jak również w wymiarach i kształtach ustalanych indywidualnie z klientem, aby pasowały do konkretnego miejsca pracy.

Posiadają fazowane krawędzie na wszystkich bokach aby ograniczyć ryzyko potknięcia. Krawędzie te uformowane są z tego samego materiału co pozostała część maty. Nie pęcznieją ani nie kurczą się, pozostają zawsze równe w stosunku do podłoża.

Wszystkie maty przemysłowe można zamiatać, odkurzać lub myć przy użyciu mopa.
Maty z gumy nitrylowej i z gumy EPDM można czyścić pod strumieniem wody lub przy użyciu pary wodnej. Maty gumowe mogą być także autoklawizowane.

Aby ułatwić wybór maty najbardziej odpowiedniej dla Państwa przedsiębiorstwa prosimy zapoznać się z informacjami przedstawionymi na naszej stronie internetowej.

Treston Ergona - Wydajność. Ergonomia. Bezpieczeństwo